Poznaj Sandbox Blockchain

Sandbox Blockchain to pierwsza w Polsce, całkowicie bezpłatna, platforma biznesowo-technologiczna przeznaczona do akceleracji innowacyjnych rozwiązań blockchainowych. Platforma jest tzw. piaskownicą (sandboxem), czyli systemem zamkniętym, jedynie symulującym docelowe środowisko działania.

Sandbox Blockchain jako jedyne obecnie tego typu rozwiązanie w Polsce ma na celu popularyzację rozwiązań opartych na tej technologii przez polskie startupy. Dzięki temu polska gospodarka będzie się rozwijała nie tylko pod kątem technologicznym, lecz także poprzez aktywne wspieranie przedsiębiorczości.

W Polsce korzyści z blockchainu nie są jeszcze w pełni znane. Sandbox Blockchain ma to zmienić poprzez zaoferowanie bezpiecznej przestrzeni do praktycznego testowania nowych rozwiązań oraz wsparcie i promocję wyjątkowych projektów.

Dlaczego Sandbox Blockchain
1.

pierwsze rozwiązanie tego typu na polskim rynku

50+

ekspertów IT do Twojej
dyspozycji  

3

liderów technologii
blockchain w Polsce 

1.

edycja naboru firm
do programu

Korzyści, jakie daje Sandbox Blockchain

Zamknięte środowisko Bezpieczne testowanie rozwiązań zanim wejdą na rynek

Najnowsze technologie Udział w platformie KIR, IBM i OChK zapewnia najwyższy poziom technologiczny całego projektu i aktywne wsparcie startupów w tym zakresie

Wsparcie rozwojowe Współtwórcy platformy PKO BP i FinTech Poland pomagają w dopracowaniu biznesowej strony każdego projektu

Wsparcie regulacyjne UKNF pomaga w ocenie aspektów prawnych każdego projektu, pomagając go dostosować do wymogów polskiego prawa

Promocja Własne kanały promocji platformy pomogą startupom dotrzeć do odbiorców i inwestorów

Blockchain HLF Można z niego korzystać w branżach ściśle regulowanych w przeciwieństwie do powszechniejszego Ethereum

Kogo szukamy

Do aplikowania zapraszamy wszystkie startupy, które mają nie tylko pomysł, lecz także praktyczne projekty rozwiązań opartych na blockchain HLF.

Szukamy pionierów tej technologii, którzy nie tylko odkrywają nowe ścieżki rozwoju, ale posłużą za przykład sukcesu kolejnym firmom idącym w ich ślady.

Technologia

Sandbox Blockchain pozwala na testowanie własnych rozwiązań w technologii blockchain Hyperledger Fabric (HLF). Hyperledger Fabric jest skalowalną platformą rozproszonego rejestru (ang. distributed ledger technology) przeznaczoną do zastosowań biznesowych, zapewniającą prywatność, poufność transakcji, kontrolę dystrybucji informacji pomiędzy jednoznacznie zidentyfikowanymi uczestnikami sieci i wysoką transakcyjność.

HLF oferuje unikalne podejście do uzyskiwania konsensusu sieci, który umożliwia wydajność na dużą skalę przy jednoczesnym zachowaniu prywatności.